Hakkımızda

SBS Bilimsel Bio Çözümler San. ve Tic. A.Ş, Arı Ürünleri Uzmanı Gıda Yüksek Mühendisi Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı, Arıcılık Uzmanı Ziraat Yüksek Mühendisi Taylan Samancı ve Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu tarafından 2013 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’te kurulmuştur. 

Türkiye’de BEE’O ve BEE’O UP, yurt dışında ise BEE&YOU markasıyla, doğal besin içeriği ve biyolojik aktiviteleri korunmuş propolis, arı sütü, polen, arı ekmeği ve ham bal; ayrıca arı ürünleri içeren %100 doğal karışımlar, tabletler, damlalar, spreyler, shotlar, şuruplar, kapsüller, tıbbi cihaz ve cilt bakım ürünleri üretmektedir. 

Ürünlerini 37 ülkeye ihraç etmekte ve Anadolu propolisini bir dünya markası yapma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. SBS Bilimsel Bio Çözümler, geliştirdiği TÜBİTAK inovasyon ödüllü patentli özütleme yöntemi ile ve yaptığı projeler ile ulusal ve uluslararası arenada 80’in üzerinde ödüle layık görülmüştür. 

Türkiye’de ilk defa uygulamaya geçirdiği Sözleşmeli Arıcılık Modeli’nde doğrudan arıcılar ile çalışarak, kovandan sofraya tüm ürünlerin izlenebilirliğini ve etik ticaretini sağlamaktadır. SBS Bilimsel Bio Çözümler, 5000 sözleşmeli arıcısı, 550.000 arı kovanı, 10,500 metrekarelik tesisi ve 200 kişilik uzman kadrosu ile Türkiye ve Avrupa’nın en büyük katma değerli arı ürünleri üreticisi ve ayrıca Ar-Ge ve inovasyon merkezidir.